IOT ile Birlikte Firmaların Geleceği

Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle birlikte iş sahasındaki rekabet,   firmaların ayakta kalabilmesi ve daha iyi kazançlar elde edebilmesi için, olduğundan daha da önemli hale gelmiştir.

Birçok farklı endüstride, IoT’ nin sağlayabileceği olanaklar ve atılımlar arge merkezlerinin geleceğe hazırlanması için çok önemlidir.

Bundan dolayı, işletmenizi modernize etmeniz ve bu  aksiyonlar almanız gerekebilir. Bunlar ile ilgili bazı püf noktaları aşağıda yer almaktadır.

Envanterleriniz için akıllı cihazlar

IoT ‘nin en önemli faydalarından biri, bir zaman aralığında devasa miktardaki verileri verimli bir şekilde hedeflenen noktalara ulaştırabilmektir. Bu, bizlere şirket içinde belli yazılım çözümleri ile hız ve istikrar konusunda   yardımcı olabilmektedir.

Mobil uygulamalar ve  akıllı sensörler işinizde fayda sağlayacak önemli bir örnek olarak gösterilebilir.

Kişisel Asistan Araçları

Günümüzde Alexa,Siri,Fitbit veya Apple Watch cihazlar artık günlük yaşantımızın bir parçası olmuş durumda. Bu cihazları işinize entegre edebilmeniz günlük yaşantınızdaki karmaşık ve verimsiz zamanlarınızı bir derece ortadan kaldırabilir. Çünkü günlük kişisel asistan sizin için programınızı ayarlayabilir ve bunun için size hatırlatmalar sağlayabilir.

teknoloji
teknoloji

Güvenlik

IoT cihazlarının, önemli bir unsuru güvenliktir. Kamera sistemleri, akıllı kilit sistemleri uzaktan şirketinize müdahale edebilen önemli güvenlik noktalarıdır. Bunların yine efektif bir şekilde kullanılabilmesi birçok güvenlik sorununuzu ortadan kaldırabilir ve bunun için ekstradan zaman harcamanıza gerek kalmayabilir.

guvenlik
guvenlik
 Geri Bildirim

Geri bildirimlerin önemi, zaten birçok firma için IoT’ den önce de önemliydi. Fakat IoT’ inin gelişmesiyle birlikte artık daha detaylı Geri bildirimler bizlere müthiş fırsatlar sunabilmekte. Bu tür yapılacak girişimler ile şirketinizin gelecek planlarında önemli bir yere sahip olabilir. Bunun yanı sıra, ürününüzün kalitesine direkt etkisi de bulunur. Sadece ürün ile ilgili değil çalışanlarınızın müşteri ile olan ilişkilerine varıncaya kadar sizlere önemli ölçüde bildirim verir.